Meny

Kontakt

Mats Bohlin
Driftansvarig (adjungerad)
Telefon: 073-526 46 11
E-post: mats.bohlin@yxbacken.nu

Kontakt skiduthyrning: skiduthyrning@yxbacken.nu
Kontakt servering: servering@yxbacken.nu
Kontakt liftkort: liftkort@yxbacken.nu

Information om öppettider, priser samt servering, värmestuga och grillplatser.

 

Styrelse

Anders Wihag
Ordförande
Telefon: 0707-74 54 40
E-post: anders.wihag@yxbacken.nu

Bosse Dejin
Vice ordförande
Telefon: 0709-68 55 55
E-post: bosse.dejin@yxbacken.nu

Christer Ellnemark
Kassör
Telefon: 0705-58 90 25
E-post: christer.ellnemark@yxbacken.nu

Fredrik Söderlund
Projektledare
Telefon: 0708-71 02 39
E-post: fredrik.soderlund@yxbacken.nu

Michael Steen
Senior drifttekniker
Telefon: 0705-94 68 32
E-post: michael.steen@yxbacken.nu

Kjell Johansson
Region- och distriktsrepr.
Telefon: 0708-19 12 05
E-post: kjell.johansson@yxbacken.nu

Filip Ringborg
Sekreterare
Telefon: 070-303 32 10
E-post: filip.ringborg@yxbacken.nu

Mats Bohlin
Driftansvarig (adjungerad)
Telefon: 073-526 46 11
E-post: mats.bohlin@yxbacken.nu

Maria Wilén
Ledamot
Telefon:
E-post:

Mathias Sörberg
Suppleant/Cykel
Telefon: 0708-77 40 48
E-post: mathias.sorberg@yxbacken.nu

Petra Andersson Blom
Suppleant
Telefon:
E-post:

Erik Sevetin
Suppleant
Telefon: 070-60 44 845
E-post: erik.sevetin@yxbacken.nu

Erik Wilén
Samordnare sportgrupp (adjungerad)
Telefon: 0708-77 40 48
E-post: mathias.sorberg@yxbacken.nu